16 maja 2022

Karaoke na weselu?

Czy karaoke to dobry pomysł na wesele?

Pewnie słyszeliście o disco polo, ale czy kiedykolwiek braliście w nim udział? Liczba osób, które przyznają, że lubią disco polo na weselu, jest zdumiewająca - 50% respondentów stwierdziło, że było na weselu, na którym nie było disco polo! Jeśli nigdy nie słyszałeś o disco polo, oto kilka powodów, dla których powinieneś wybrać się na wesele z disco polo.

Disco polo to styl muzyczny, który pierwotnie związany był z prowincjami Polski. Jest to fuzja muzyki ludowej z muzyką spopularyzowaną przez syntezatory i automaty perkusyjne. Wiele piosenek zawierało pikantne teksty. W 1995 r. piosenka "Polka Dot Knickers" stała się hitem, a dwie trzecie Polaków stwierdziło, że ją uwielbia. W serwisie YouTube piosenkę tę obejrzano ponad 226 milionów razy.

Disco polo to wyjątkowy polski podgatunek muzyki europop. Prawdopodobnie słyszałeś ją w sklepach typu Żabka, w samochodach i na lokalnych weselach. Prawdopodobnie rozpoznasz też same piosenki. Choć disco polo wywodzi się z Polski, stało się fenomenem na skalę światową. Pomimo braku oryginalności stylu, jest on nadal bardzo popularny w całym kraju.

Jeśli nie chcesz wynajmować zespołu disco polo, rozważ wynajęcie zespołu jazzowego lub wokalistki. Zapewni to bardziej wyrafinowaną i elegancką atmosferę. Wokalista zagra również najpopularniejsze utwory, bez przepychu i energii disco. Inną świetną alternatywą dla disco polo jest zespół jazzowy lub dueling pianos. Wybór zależy od stylu Waszego wesela.

Scena disco polo w Polsce to prężnie rozwijająca się branża. Stała się ona tak popularna, że jest nieodłącznym elementem wesel i imprez sylwestrowych w Polsce. Do lat 90. polscy DJ-e byli stosunkowo mało znani w branży muzyki elektronicznej, ale teraz stanowią wschodzącą siłę ze świeżymi bitami i unikalnym brzmieniem. Zespoły disco polo mają potencjał, by zmienić krajobraz muzyki weselnej w kraju.

Kiedy disco polo pojawiło się na scenie, zostało wyśmiane przez krytyków muzycznych i intelektualistów. Na początku XXI wieku stało się tak popularne, że powstał film o disco polo. Film przedstawia grupę entuzjastów polo, którzy celebrują swoje marzenia. W ścieżce dźwiękowej wykorzystano brzmienie casiotonu i elektrycznych akordeonów. Stał się on głównym elementem wesel w Polsce, ale zwrócił też uwagę szerszej publiczności w Wielkiej Brytanii.

Jest wiele sposobów na podtrzymanie imprezy, a disco polo to jeden ze sposobów na stworzenie energetyzującego otoczenia. Nawet jeśli nie masz disco polo na swoim weselu, możesz wynająć lub zrobić zabawną budkę fotograficzną dla swoich gości. W ten sposób nie trzeba się martwić o długie kolejki. Interaktywne gry sprawią, że wszyscy będą zadowoleni, a do zabawy możesz nawet włączyć druhny!

Zespół disco polo można wynająć do zaśpiewania piosenek na weselu lub imprezie. Orientacyjne ceny muzyków disco polo można znaleźć w Internecie. Niektórzy piosenkarze za kilka utworów żądają nawet 30 000 złotych. Ostateczna cena zależy jednak od terminu imprezy, lokalizacji, opłat ZAIKS oraz liczby piosenek, które zespół chce zagrać na Waszym weselu.

Disco polo zyskuje w Polsce nowe życie. Zjawisko to nie jest w Polsce niczym nowym - w 1995 roku fani disco polo popierali nawet kandydatów na prezydenta. Obecnie ruch disco polo rośnie, a polska muzyka przeżywa okres największej popularności od połowy lat 90. Kilku artystów opublikowało w Internecie teledyski, które zyskały ogromną popularność. W Polsce do najpopularniejszych gwiazd disco polo należą Czadoman i Emilia Sanecka, artyści o międzynarodowej sławie.

Powiązane artykuły